Ozon tedavisinin en çok kullanıldığı alanların başında cilt hastalıkları gelir. Sedef hastalığı, atopik dermatit, kolayca geçmeyen mantar hastalıkları, egzama, herpes ( virütik uçuk), akne ve enfekte yara gibi cilt hastalıklarının ozonla çözüm bulduğu kanıtlanmıştır. Günümüzde ozon tedavisinin geleneksel tıp yöntemleriyle giderilemeyen ve kronikleşmiş hal almış hastalıkların tedavisinde oldukça etkin rol aldığı gözlenmektedir.


Ozon terapinin en iyi bilinen ve tıbbi anlamda kanıtlanmış olan bakteri öldürücü, virüs öldürücü ve virüs çoğalmasını önleyici özellikleri bu tip hastalıklarda oldukça işe yaramaktadır. Ozon tedavisi derideki hücrelere antioksidan faaliyeti güçlendirir ve hücrelerin bozulan yapısını düzeltir. Dolayısıyla hastalığa neden olan etkenleri ortadan kaldırır.

Ozon Terapinin Faydalı Olduğu Cilt Hastalıkları:


Deri enfeksiyonları: Herpes, piyoderma
Otoimmun Deri Hastalıkları: Lokalize skleroderma, sedef hastalığı, Liken planus
Alerjik Deri Reaksiyonları: Akne, Ekzema, Nörodermatit, Dermatitis Herpetiformis, Seboreik Dermatit
Diğer : Alopesi (kellik), varis yarası (venöz ülser), zona, cilt siğilleri


Öte yandan ozon tedavisinin en dikkat çeken kullanım alanlarından birkaçı da cilt kırışıklıklarını azaltması, özellikle uzun süreli ozon tedavisiyle göz altı morlukların ve göz etrafındaki halkaların azaltılması, selülitlerin özellikle cilt altı ozon terapisi ile azaltılması, mat olan cildin parlaklaşması ve canlanması, göbek, kalça ve karındaki çatlakların azaltılmasıdır


Bu yüzden migreni meydana getiren neden belki de çok eskiden olan ve doğru dürüst hatırlamadığımız bir trafik kazası,yüksekten düşme ya da çarpmaya bağlı bir boyun travması olabilir. Ya da boyun ve sırt bölgemizdeki kasların yanlış kullanıma bağlı olarak zamanla hasar görmesi belli bir süre sonra karşımıza baş ağrısı olarak çıkmaktadır. Migren ağrısı çoğu kişi de zamanı ve düzeni belli olmadan bir anda ortaya çıkmaktadır.Bu sebeple migren atağını tetikleyen nedenlerin sayısında artış olması atakların sıklığını artırdığını söyleyebiliriz.